Ta strona korzysta z ciasteczek w celu obsługi sklepu wiecej >
close

BestselleryPrzedwojenna Warszawa Najpiękniejsze fotografie Zobacz większe

Przedwojenna Warszawa Najpiękniejsze fotografie

5

Warszawa - syreni gród - choć nie należy do najstarszych miast w przeszło tysiącletnim państwie polskim, niemal od początku swego istnienie odgrywała istotą rolę w jego życiu.

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

Dostępny

49,90 zł

49,90 zł za 1

Więcej informacji

Najpierw stolica Księstwa Mazowieckiego, miasto, do którego zwoływano Sejm i w którym obierano królów elekcyjnych, miasto rezydencjonalne Jego Królewskiej Mości, prowincjonalny ośrodek gubernialny Kraju Nadwiślańskiego pod władzą zaborcy, wreszcie stolica niepodległej Rzeczypospolitej.

Tu koncentrowało się życie polityczne, gospodarcze, intelektualne i kulturalne kraju, w którym w ciągu dwudziestu lat Drugiej Rzeczypospolitej tak wiele udało się osiągnąć. Miejsce, gdzie przez kilkaset lat egzystowali obok siebie Polacy i największa w międzywojennej Europie społeczność żydowska. 


W Warszawie rodziła się tradycja polskiej fotografii. Przez sto lat mistrzowie obiektywu, a także amatorzy utrwalali na kliszach obraz miasta i życie jego mieszkańców. Dzięki zdjęciom, nierzadko w cudowny sposób ocalonym przed zniszczeniem wojennym, możemy powrócić do obrazów miasta, które na zawsze zniknęło z powierzchni ziemi, aby odrodzić się jak feniks z popiołów – jednakże już całkowicie odmienione.

Należy do serii:

Najpiękniejsze fotografie
Autor:
Jolanta Kucharska
Wydawca: RM
Oprawa: Twarda
Format: 21.5x27.0cm
Liczba stron: 112
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Data wprowadzenia: 2015-04-11
Ciężar: 0,75 kg
Cena na okładce: 49,90 zł

4 other products in the same category:


SZYBKO I TANIO

Przesyłka już od 7,50 zł (VAT)

PŁATNOŚĆ ONLINE

Szybki płatności online z Dotpay

POMOC ONLINE

Obsługa klienta 7 dni w tygodniu
Warszafka.com © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone.