Ta strona korzysta z ciasteczek w celu obsługi sklepu wiecej >
close

Bestsellery


O miasteczku Mamoko

O miasteczku Mamoko


Dziś na prezent dla młodszych i starszych dzieci polecamy książki o miasteczku Mamoko

Seria książek o miasteczko Mamoko to twór  dwójki grafików – małżeństwa – absolwentów wydziału grafiki ASP  w Warszawie.

W skład serii  Państwa Mizielińskich wchodzą tytuły:

Mam oko na miasteczko

Mam oko na litery

Mam oko na liczby

Mam oko na Mamoko

Mam oko 3000

 

 

Wszystkie książki mają twarde, tekturowe stronnice, co pozwala, żeby nawet najmniejsze dzieci chętnie je oglądają.

Każde z książek jest pełna kolorowych ilustracji przedstawiających różne sceny, które są przesycone szczegółami – od mrówek maszerujących do mrowiska, robaczka wychodzącego z leżącego na ziemi jabłka poprzez  byk sprzedającego przeróżne owoce aż po autobusy pełne pasażerów  i lecące po niebie samolotu.

mam oko na miasteckzo.jpg 

„Mam oko na miasteczko” to książka przedstawiające ciekawe sceny z życia codziennego miasta  - basen, osiedla, budowa - a każda scena to setki szczegółów do odnajdywania i opisywania.

„Mam oko na litery”  to książka, w której każda strona jest dedykowana innej literze alfabetu.  W górnym roku książki znajdziemy literę a pod nią liczbę, która określa ilość elementów zaczynających się od danej litery alfabetu.

Pozycja świetna dla dzieci, które uczą się alfabetu, ale również dla maluchów, które dopiero uczą się nazywać się otaczające je świat.  Dzieci, które uczą się angielskiego lub innych języków obcych mogą szukać wyrazów właśnie w tym języku.

 

„Mam oko na liczby” to z kolei książka dla tych, którzy uczą się liczyć.

 

„Miasteczko Mamoko” to chyba „matka-założycielka” całej serii.  Tutaj każda stronna jest poświęcona innej porze dnia w słynnym miasteczko Mamoko. Co więcej kolejne stronny spójnie rozwijają przygody poszczególnych bohaterów z okładki – rodziny królików, świnki – Zosi, żyrafy – Filipa itd., bo liczba bohaterów jest dość duża.

Dzięki temu, że  w każdej książce jest mnóstwo szczegółów dziecko może ćwiczyć spostrzegawczość.

Małe dzieci, które dopiero zaczynają mówić,  z pomocą tych książek możemy uczyć nazw zwierząt, budynków, przedmiotów, sytuacji.  Z kolei starsze dzieci możemy uczyć opowiadania, nazywania sytuacji. Jak już wspomniałam seria będzie odpowiednia także dla dzieci, które uczą się alfabetu oraz liczyć – mam tu na myśli pozycje „mam oko na litery” oraz „Mam oko na liczby”.

 

Rysunki w książkach pomimo tego, że wydają się być proste, bez perspektywy, a wręcz rysowane dziecięcą ręką ( a może właśnie dzięki temu?), są niezwykle piękne. Na pewno są przeciwwagą dla współczesnego kiczu wielu innych tytułów.

 

 


SZYBKO I TANIO

Przesyłka już od 7,50 zł (VAT)

PŁATNOŚĆ ONLINE

Szybki płatności online z Dotpay

POMOC ONLINE

Obsługa klienta 7 dni w tygodniu
Warszafka.com © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone.